Bratia a sestry,

dnes popoludní privítame na Slovensku Svätého Otca Františka a v utorok 14. septembra na sviatok Povýšenia svätého Kríža ho privítame v Prešove. Ak by ešte bol niekto, kto sa chce zaregistrovať, má poslednú šancu, pretože sa dnes o polnoci uzatvára registrácia.

Avšak registrácia pre účastníkov v režime OTP už nie je možná! Vstupenky pre OTP účastníkov boli rozposlané v počte 1000 presne podľa farby okresu Prešov na budúci týždeň. Preto musela byť registrácia OTP účastníkov zastavená. Tým z vás v režime OTP, ktorí sa ešte stihli zaregistrovať pred zastavením, ale ste už nad tisíc, bol odoslaný e-mail s vysvetlením nemožnosti vašej účasti.

Bratia a sestry, ktorí ste sa zaregistrovali na návštevu Svätého Otca v Prešove, do dnešného dňa neprišla vstupenka s QR kódom, skontrolujte si aj spam a reklamy.

Ak by ste nemali vstupenku ani tam, obráťte sa na call centrum zriadené pre návštevu pápeža – kontakty sú uvedené na hornej lište oficiálnej stránky www.navstevapapeza.sk.

Vstup do areálu bude otvorený už od polnoci z 13. na 14. septembra a uzatvorený o 8:00 hod.

Všetkých vás prosíme, aby ste do areálu prichádzali v dostatočnom predstihu, aby ste v pokoji a bez stresu mohli prejsť kontrolami. Od 4:00 až do príchodu Svätého Otca nás čaká bohatý duchovno-kultúrny program.

Každý si musí doniesť vytlačenú vstupenku s QR kódom a občiansky preukaz. Účastníci v režime OTP musia mať naviac potvrdenie o negatívnom výsledku antigénového testu nie staršieho ako 48 hodín pred vstupom do areálu alebo PCR testu nie staršieho ako 72 hodín, alebo potvrdenie o prekonaní ochorenia covid v lehote do 180 dní.

Všetci, okrem účinkujúcich, budú musieť mať prekryté horné dýchacie cesty rúškom počas celého stretnutia, pretože ide o hromadné podujatie. Prosíme vás, aby ste mali rúška na tvári aj počas cesty na stretnutie so Svätým Otcom aj na ceste domov zo stretnutia, hlavne v hromadnej doprave (autobusy, vlaky).

Pre 1000 účastníkov v režime OTP bude k dispozícii iba jeden samostatný vstup č. 3. Spôsob ako sa tam dostať nájdete na oficiálnej stránke www.navstevapapeza.sk.

Vstupmi č. 1 a č. 2 účastníci v režime OTP nebudú môcť v žiadnom prípade vojsť do areálu a budú smerovaní k vstupu č. 3.

Odporúčame využiť autobusy, ktoré sú objednané vo farnostiach a posilnené a špeciálne vlakové spoje. Aj pre osobné autá budú vyhradené odstavné parkoviská.

Dopravná mapa s parkoviskami pre autobusy a osobné autá a dopravnými obmedzeniami je dostupná na oficiálnej stránke návštevy.

Kyvadlová doprava a mestská hromadná doprava v Prešove budú zdarma.

Všetky potrebné informácie nájdete na oficiálnej stránke www.navstevapapeza.sk.

Prosíme vás, aby – ak ste sa ešte nevyspovedali v predchádzajúcich dňoch – ste sa vyspovedali ešte dnes alebo zajtra, pretože priamo na stretnutí so Svätým Otcom v Prešove už táto možnosť z logistických dôvodov nebude možná.

Naďalej vás, bratia a sestry, pozývame k duchovnej príprave a k modlitbám na úmysel za návštevu Svätého Otca a za otvorenosť našich sŕdc pre radostnú zvesť, ktorú nám ohlási.

Dnes, v nedeľu 12. septembra 2021 o 15:30 sa na dvanásť minút rozoznejú zvony vo všetkých našich chrámoch, aby nás pozvali k modlitbe za pápeža Františka, ktorý v tom čase pricestuje na pastoračnú návštevu Slovenska. Zvony budú podľa rozhodnutia otcov biskupov zvoniť vo všetkých diecézach a eparchiách. Ide o mimoriadne gesto radosti z návštevy viditeľnej hlavy Katolíckej cirkvi a duchovného otca viac ako miliardy a tristo miliónov katolíkov na celom svete, teda aj nás gréckokatolíkov.