Oznamy Stropkov 21.5.2023

Teraz po sv. liturgii je zbierka na katolícke masmédia. Dnes večerná sv. liturgia bude o 18 00 hod. A o 19 00 hod. je stretnutie s rodičmi, ktorých deti sa pripravujú na prvú sv. spoveď a Eucharistiu v kláštore.

Liturgický program v priebehu týždňa: v obvyklom čase.

V pondelok po večernej sv. liturgii sa pomodlime moleben k presvätej Bohorodičke.

V utorok po večernej sv. liturgii sa pomodlime druhú časť Akatistu požehnania rodín.

V stredu o 17 30 hod. bude novéna k MUP a po nej sv. liturgia.

Sobotu: je piata zádušná sobota, rana sv. liturgia je obetovaná za všetkých zosnulých s panychídou.

Na budúcu nedeľu je Sviatok Zostúpenia Svätého Ducha: sv. liturgie dopoludnia o 8 00 hod. (slovenská), o 9 30 hod. (cirkevnoslovanská) a o 11 00 hod. zameraná na rodiny s deťmi. Večerná sv. liturgia bude o 18 00 hod. Pri všetkých sv. liturgiách bude zbierka na náš chrám, keďže je posledná nedeľa v mesiaci.

Erik Majerník bývajúci v Stropkove a Petra Kočišová bývajúca v Stropkove. Ohlasujú sa po 3x.
Vladimír Jurčišin bývajúci v Stropkove a Klaudia Cinová bývajúca v Stropkove. Ohlasujú sa po 3x.
Kto by vedel nejakú cirkevno-právnu prekážku, aby tieto pári nemohli uzavrieť sviatostne manželstvo, nech to oznámi na farskom úrade.