Liturgický program v priebehu týždňa

Oznamy Stropkov 19.02.2022

Teraz po sv. liturgii je zbierka na charitu
Dnes o 17 00 hod. Vás srdečne pozývame na pôstnu večiereň s poklonami sv. Efréma Sýrskeho a vzájomným zmierením. Texty na vzájomné zmierenie nájdete v brožúrkach Moja modlitba. Večerná sv. liturgia bude o 18 00 hod.

Liturgický program v priebehu týždňa: v obvyklom čase ako vo veľkom pôste.

V pondelok – zajtra – je začiatok veľkého pôstu. V tento deň je zdržanlivosť od mäsa, mlieka a vajec + pôst! Počas celého pôstu je v stredu a piatok zdržanlivosť od mäsa. po večernej sv. liturgii sa pomodlime Veľkopôstny moleben.

V utorok po večernej sv. liturgii sa pomodlime Akatist požehnania rodín.

V stredu sv. liturgia ráno nebude, večer o 17 30 hod. bude Novéna k MUP a po nej liturgia vopred posvätených darov.

Vo štvrtok po večernej sv. liturgii sa pomodlime moleben k bl. Metodovi.

V piatok sv. liturgia ráno nebude, večer o 17 30 hod. bude krížová cesta, ktorú budú viesť ženy – matky. O 18 00 hod. bude Liturgia vopred posvätených darov.

Na budúcu nedeľu sv. liturgie dopoludnia 8 00 hod. (sv. liturgia Bazila Veľkého), 9 30 hod. (cirkevnoslovanská) a o 11 00 hod. zameraná na rodiny s deťmi. Večerná sv. liturgia bude o 18 00 hod. Pri všetkých sv. liturgiách bude zbierka na náš chrám, keďže je posledná nedeľa v mesiaci.

Oznam: Spoločenstvo Dvaja – Traja pozýva na Kurz Nový život 24. – 26.2.2023 v Centre pre rodinu Sigord. Plagát visí na nástenke pred chrámom.

Článok napísal Metod Lukačik

Napísať komentár