Oznamy Stropkov 22.1.2023

Dnes Vás srdečne pozývame na večiereň, ktorá bude o 17 00 hod. Večerná sv. liturgia bude o 18 00 hod.

Liturgický program v priebehu týždňa: v obvyklom čase.

V stredu o 17 30 hod. bude novéna k MUP a po nej sv. liturgia.

V piatok po večernej sv. liturgii bude vyložená Najsvätejšia Eucharistia.

Na budúcu nedeľu sv. liturgie dopoludnia o 8 00 hod. (slovenská) o 9 30 hod. (cirkevnoslovanská) a o 11 00 hod. zameraná na rodiny z deťmi. Večerná sv. liturgia bude o 18 00 hod. Pri všetkých sv. liturgiách bude zbierka na náš chrám, keďže je posledná nedeľa v mesiaci.

Oznam: Stretnutie členov Arcibratstva sv. ruženca bude na budúcu nedeľu 29.1.2023 o 15 00 hod. Pozývame aj všetkých Vás drahý bratia a sestry na modlitebné stretnutie.

Oznam: Kto ma záujem o gréckokatolícku modlitebnú slovenskú knižku HORE SRDCIA, môže si ju zakúpiť. Cena je 8,00 €,-

Oznam: od zajtra začíname v našom kláštore XI viceprovinciálnu kapitulu. Pamätajte na nás vo svojich modlitbách.

Pozvánka: v sobotu o 15 30 hod. vás milé deti srdečné pozývame na detské stretnutie do suterénu chrámu. Tešíme sa na vás. A futbalistov pozývame na futbal, ktorí bude o 15 30 hod.
Drahí bratia a sestry, srdečne Vás pozývame na archijerejskú svätú liturgiu, ktorú budeme sláviť spolu s biskupmi zo Slovenska a zahraničia v sobotu 28. januára 2023 o 10:00 v Katedrále sv. Jána Krstiteľa v Prešove pri príležitosti 15. výročia zriadenia Gréckokatolíckej metropolie sui iuris. Naša cirkev bola na metropolitný stupeň pozdvihnutá pápežom Benediktom XVI. na sviatok Troch svätiteľov 30. januára 2008. Svätou liturgiou budeme Bohu ďakovať za všetky milosti, ktorými nás obdarúva skrze svoju Cirkev. Slávnosť bude zároveň v priamom televíznom prenose vysielať RTVS na Dvojke. Sprievodným program bude vedecká konferencia s medzinárodnou účasťou, ktorá sa uskutoční na Gréckokatolíckej teologickej fakulte Prešovskej univerzity v Prešove v piatok 27. januára 2023 o 9:00.