Liturgický program v priebehu týždňa

Oznamy Stropkov 27.02.2022

Teraz po sv. liturgii je zbierka na náš chrám, keďže je posledná nedeľa v mesiaci.

Slovenskí biskupi pozývajú k modlitbám a pôstu za Ukrajinu.
Všetci sme hlboko v srdciach zasiahnutí vojnovým konfliktom na Ukrajine. Prosíme vás, aby ste sa spolu s veriacimi modlili na úmysel za mier a pokoj na Ukrajine a vo svete. Obetujme na tento úmysel osobné a spoločné verejné modlitby, ba aj celý pôstny čas.

Obzvlášť sa pripojme k výzve Svätého Otca Františka, ktorý vyhlásil stredu 2. marca 2022 za Deň pôstu za mier Apel pápeža Františka za pokoj pre Ukrajinu: 2. marca Deň pôstu za mier. Celý svet pozval k intenzívnym modlitbám a prísnemu pôstu na tento úmysel. Prípadne to u našich veriacich môže byť aj v pondelok 28. februára 2022 v prvý deň Veľkého pôstu.

Dnes o 15 00 hod. bude vyložená Najsviežejšia Eucharistia k osobnej modlitbe za ukončenie vojny na Ukrajine a vo svete.

Dnes o 17 00 hod. Vás srdečne pozývame na pôstnu večiereň s poklonami sv. Efréma Sýrskeho a vzájomným zmierením. Texty na vzájomné zmierenie nájdete v brožúrkach Moja modlitba. Večerná sv. liturgia bude o 18 00 hod.

Liturgický program v priebehu týždňa: v obvyklom čase ako vo veľkom pôste.

V pondelok – zajtra – je začiatok veľkého pôstu. V tento deň je zdržanlivosť od mäsa, mlieka a vajec + pôst! Počas celého pôstu je v stredu a piatok zdržanlivosť od mäsa a Liturgie vopred posvätených darov. po večernej sv. liturgii sa pomodlime Veľkopôstny moleben. Od ranej do večernej sv. liturgie bude vyložená najsviežejšia Eucharistia k osobnej modlitbe za ukončenie vojny na Ukrajine a vo svete.

V stredu sv. liturgia ráno nebude, večer o 17 30 hod. bude Novéna k MUP a po nej liturgia vopred posvätených darov.

V piatok sv. liturgia ráno nebude, od 8 00 hod. bude vyložená Najsvätejšia Eucharistia k osobnej modlitbe za ukončenie vojny na Ukrajine a vo svete. až do 17 30 hod., kedy bude krížová cesta, ktorú budú viesť ženy – matky. O 18 00 hod. bude Liturgia vopred posvätených darov.

V sobotu sv. liturgie budú ráno o 7 00 hod. Večer sv. liturgia bude o 18 00 hod s platnosťou na nedeľu.

Na budúcu nedeľu sv. liturgie dopoludnia 8 00 hod. (sv. liturgia Bazila Veľkého), 9 30 hod. (cirkevnoslovanská) a o 11 00 hod. zameraná na rodiny s deťmi. o 17 00 hod. Veľkopôstna večiereň s poklonami sv. Efréma Sýrskeho. Večerná sv. liturgia bude o 18 00 hod. Pri všetkých sv. liturgiách bude jarná zbierka na charitu.

Tento týždeň je prvo piatkový týždeň. Spovedať sa bude pri všetkých sv. liturgiách a štvrtok a piatok od 17 00 hod. a piatok chorých od 8 00 hod.

Od včera sú už verejné bohoslužby pre všetkých, vrátane nezaočkovaných. Je ale potrebné dodržiavať hygienické opatrenia aj naďalej, t. z. respirátor a dezinfekcia rúk

Článok napísal Metod Lukačik

Napísať komentár