Liturgický program v priebehu týždňa

Oznamy Stropkov 15.11.2020

Od dnes sa začína 40 – dňový pôst pred sviatkom Narodenia Pána tzv. Filipovka.

Od pondelka 16. novembra budú na základe vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva platiť nové pravidlá, ktoré sa týkajú aj slávenia verejných bohoslužieb, hoci s obmedzením na 50 percent kapacity chrámu. Kľúčová informácia sa týka obnovenej možnosti tzv. šachovnicového sedenia – vyznačených miestach, že medzi obsadenými miestami ostane vždy jedno miesto voľné, a v každom nasledujúcom rade sa neobsadené miesto posunie o jedno do strany – tak, aby ľudia nesedeli v rade za sebou. Veľmi sa na vás tešíme!

Liturgický program v priebehu týždňa: tak ako vždy.

V stredu o 17 30 hod. bude Novéna k MUP a po nej sv. liturgia.

V piatok večerná sv. liturgia je zameraná na mládež a po liturgii bude Adorácia.

Sobotu mame sviatok Vstup našej Presvätej Vládkyne, Bohorodičky Márie vždy Panny, do chrámu sv. liturgie budú dopoludnia 8 00 hod. (cirkevnoslovanská) a o 10 00 hod. (slovenská). Večerná sv. liturgia bude o 18 00 hod.po sv. liturgiách bude požehnanie deti.

Na budúcu nedeľu sv. liturgie dopoludnia o 800 hod. (slovenská), o 930 hod. (cirkevnoslovanská) a o 11 00 hod. zameraná na rodiny z deťmi. Večerná sv. liturgia bude o 1800 hod.
Prosíme všetkých pri vstupe do chrámu aby si aplikovali dezinfekciu a mali riadne nasadené rúško (prekrytie nosa a úst)

Chceme vám byť nablízku aj naďalej cez vysielanie bohoslužieb, preto vám ponúkame online prenosy z nášho chrámu sv. Cyrila a Metoda zo Stropkova, ktoré môžete sledovať cez youtube. com. Ponúkame vám tieto online prenosy
• NE: sv. liturgie o 8 00 hod. (slovenská), o 9 30 hod. (cirkevnoslovanská) a o 11 00 hod. (slovenská).

Oznam: Od zajtra prijímame intencie na rok 2021

Článok napísal Metod Lukačik