Farské oznamy 7.1.2024

Liturgicky program na tento týždeň je ako zvyčajne: ráno 6.30 hod a večer o 18.00 hod., s tým, že v utorok sa tématicky na kázni venujeme rodinám, v stredu je venovaná Matke ustavičnej pomoci a pred sv. liturgiou je neustála novéna a vo štvrtok máme moleben k bl.Metodovi Trčkovi, v piatok je eucharistická adorácia a pobožnosť.

V sobotu 13. januára 2024 o 19.15 hod. začína v rámci dekanátu kurz Alfa pre mládež (od 14 rokov).Spočíva z 10 stretnutí (ktoré budú každé dva týždne v sobotu), kde je možnosť diskutovať na rôzne témy a zažiť silu spoločenstva ako aj objaviť silu kresťanskej viery. Bude prebiehať v suteréne nášho chrámu.

O dva týždne je kurz pre manželov. Pozývame všetkých, ktorí chcú obnoviť, či posilniť svoje manželstvo. Je to jedinečná príležitosť, kde netreba nikam cestovať, ale máte to tu doma v kláštore. Viac info na plagáte.

Na budúcu nedeľu je zbierka na cirkevné školy.

 

V tomto roku budeme sláviť v našej farnosti 100 rokov od vystavenia ikony Matky ustavičnej pomoci k verejnej úcte v Stropkove. Naša ikona je prvá oficiálna kópia ikony Matky ustavičnej pomoci na Slovensku. V rámci tohto jubilea Vám ponúkame možnosť mať jeden týždeň doma ikonu Matky ustavičnej pomoci. Pripravíme Vám aj modlitby a katechézy, ktoré sa môžete počas tohto týždňa aj ako rodina spoločne pomodliť pred ikonou. Počas tohto týždňa môže prísť na pastoračnú návštevu aj kňaz, ak si to budete priať a dohodnete si termín. Môžete sa už začať zapisovať v sakristií a vybrať si aj konkrétny týždeň, kedy by ste ju chceli mať doma. Tri ikony začnú putovať po rodinách v našej farnosti od sviatku Stretnutia Pána, čiže od 2. februára 2024. Vyvrcholenie tohto jubilea bude počas chrámového odpustu Matky ustavičnej pomoci a sv. Cyrila a Metoda – 27. jún až 5. júl 2024, kedy bude pripravený bohatý program.

Článok napísal Metod Lukačik

Napísať komentár