Farské oznamy 5.11.2023

Dnes je mimoriadna zbierka vyhlásená vladykom Petrom na zmiernenie škôd spôsobených zemetrasením. O týždeň je zbierka na seminár.

Dnes sa slávi výročie 30 rokov slúženia v chráme MUP v Starej Ľubovni. O 10.00 hodine bude vysielaná aj Archijerejská svätá liturgia v RTVS na Dvojke.

Liturgický program tento týždeň ako zvyčajne, s tým, že v pondelok 6.11. si my redemptoristi pripomíname blahoslavených španielskych mučeníkov, ktorí boli popravení počas občianske španielskej vojny v rokoch 1936-39 a vo štvrtok 9.11. slávime deň založenia našej Kongregácie, ktorá už má 291 rokov.

V stredu je odporúčaný sviatok sv. Michala Archanjela, sv. liturgia ráno o 8.00 hod., večer 17.30 hod. Novena k MUP a sv. liturgia o 18.00. hod.

Dnes bude aj formačné stretnutie kantorov o 14.00 hod. v kláštore s o. J. Trojom.

Na budúcu sobotu 11.11. bude stretnutie miništrantov v športovej hale o 15.30 hod. Pozývame aj ďalších chlapcov.

O týždeň v nedeľu 12. novembra o 15.00 hod. bude XXI. ročník Metodovho memoriálu. Ste všetci srdečne pozvaní. Chceme sa poďakovať všetkým bývalým členom zboru sv. Cyrila a Metoda, ktorý sa nielen pravidelne zúčastňovali, ale i spoluorganizovali tento Metodov memoriál od samého začiatku. Teraz máme omladený zbor sv. Cyrila a Metoda, ktorý pokračuje v tejto tradícii. Zároveň pozývame mladších spevákov do tohto zboru.

Ponúkame duchovnú obnovu v našom kláštore pre laikov cez víkend 1. – 3. december. Pozývame všetkých, ktorí sa chcú lepšie pripraviť na sviatky Narodenia Pána. Téma: Cesta Filipovky cesta do Betlehema. Vedie to o. Anton Verbovský CSsR. Príspevok je 50 eur. Hlási sa na duchovnecssr@gmail.com.

Cez druhý víkend 8. – 10. decembra bude v kláštore redemptoristov stretnutie s chlapcami od 14 rokov, ktorí chcú viac spoznať redemptoristov a porozumieť čo to je kňazské i rehoľné povolanie. Stretnutie vedie viceprovinciál o. Miroslav Bujdoš CSsR,. Plagát je na nástenke.

V stredu chceme uzavrieť predplatné časopisu Misionár (21eur)Slova (27 eur). Kto si už objednal Misionár, môže si zobrať aj zadarmo stolový kalendár, ktorý inak stojí 3 eurá.

Článok napísal Metod Lukačik

Napísať komentár