Farské oznamy 28.4.2024

Dnes je zbierka na náš chrám.

Liturgicky program tento týždeň bude ako zvyčajne, s tým že: v máji budeme mať moleben k Presv. Bohorodičke každý štvrtok večer po sv. liturgii a na prvý piatok v máji bude večerná tichá adorácia od konca sv. liturgie do 22.00 hod.. Podľa záujmu uvidíme, či budeme v takých večerných tichých adoráciách pokračovať raz v mesiaci na prvý piatok.

1.mája v stredu je turistický deň s vladykom Jonášom, ide aj autobus z dekanátu, zo Stropkova pôjde okolo 7.30 hod. nad cerkvou a druhá zastávka bude pri Tescu.

Máme prvopiatkový týždeň, spovedáme počas sv. liturgií ráno i večer a v piatok večer od 17.00 hod., v piatok dopoludnia spovedáme chorých po domoch od 8.00 hod.

Na budúcu nedeľu je zmena, keďže máme slávnosť sv. prijímania a prvej sv. spovede, dopoludnia budú len dve sv. liturgie: o 8.00 hod a o 10.00 hod, ktorá je venovaná slávnosti Sv. prijímania Eucharistie a večerná sv. liturgia o 18.00 hod. V sobotu o 9.00 hod. začíname spovedať deti a potom bude brigáda všetkých rodičov. Pozývame rodičov a príbuzných, aby sa vyspovedali počas týždňa, aby sobota bola len pre deti.

Dnes popoludní je stretnutie Arcibratstva sv. ruženca o 15.00 hod. a večer o 19.10 hod. začíname bezprostrednú prípravu na slávnosť sv. prijímania a prvej sv. spovede s rodičmi a deťmi. Táto príprava bude prebiehať celý týždeň večer po večernej sv. liturgii.

Článok napísal Metod Lukačik

Napísať komentár