Farské oznamy 26.5.2024

Liturgicky program je tento týždeň ako obvykle. S tým, že vo štvrtok máme odporúčaný sviatok Slávnostnej poklony prečistým tajomstvám tela a krvi nášho Pána Ježiša Krista, čiže Najsvätejšej Eucharistie. Sv. liturgie sú sv. ráno o 8.00 hod., o 16.00 hod. a o 18:00 hod. Po večernej liturgii bude aj eucharistická pobožnosť.

Dnes poobede, pripomíname, bude v kultúrnom stredisku v Stropkove hodnotná prednáška p. Richarda Vašečku pre manželov: Dobré manželstvo na celý život (10 krokov ako ho dosiahnuť), vstup je zdarma, začína sa o 16.00 hod.

Takisto dnes je aj stretnutie Arcibratstva sv. ruženca o 15.00 hod. v chráme.

Blíži sa čas letných púti a prázdninového cestovania. Máme pre Vás ako redemptoristi ponuku farskej púte na viaceré pútnické miesta: Turzovka, rodisko bl. Metoda Trčku – Frydlant nad Ostravicí, Svätý Hostýn, Svätý Kopeček, prehliadka mesta Olomouc, Velehrad, Hora Butkov – Skalné sanktuárium. Tri dni putovania, dvakrát nocľah s polpenziou, predpokladaná cena 130 eur, termín je posledný augustový víkend 29.-31. august 2024. Prosíme záujemcov, aby sa predbežne zapísali vzadu na zoznam, aby sme vedeli, či ísť do tohto projektu.

Kurz pre animátorov hnutia Erka, ktoré sa venuje formácii detí, bude od 14. do 16. júna Hermanovciach pri Sabinove, kto by mal záujem venovať sa v našej farnosti deťom ako animátor, nech sa prihlási, je to potrebné urobiť do 7. júna.

Už sú hotové fotky i USB kľúče zo slávnostného sv. prijímania. Vyzdvihnúť si ich môžete u správcu farnosti o. Metoda.

Ďakujem kurátom za včerajšiu brigádu pri chráme.

Dnes zbierka pre farnosť Vyškovce na rekonštrukciu ikonostasu a vymaľovanie chrámu vo Vyškovciach.

Článok napísal Metod Lukačik

Napísať komentár