Farské oznamy 2.6.2024

Farské oznamy 2.6.2024

Liturgicky program je tento týždeň ako obvykle. S tým, že v piatok je prvý piatok v mesiaci jún a máme odporúčaný sviatok Najsladšieho Pána, Boha a Spasiteľa nášho Pána Ježiša Krista, Milujúceho ľudí. Sv. liturgie sú sv. ráno o 8.00 hod., o 16.00 hod. a o 18:00 hod. Po večernej liturgii bude aj tichá eucharistická adorácia od večernej sv. liturgie do 22.00 hod. V ten sviatok je aj voľnica.

Na prvý piatok spovedáme počas týždňa cez sv. liturgie ako obvykle, ale v piatok dopoludnia chorých od 8.00 hod. a večer okrem oboch sv. liturgii aj od 17.00 hod. v chráme.

Blíži sa náš odpust Matky ustavičnej pomoci a sv. Cyrila a Metoda. Rezervujte si už teraz večer jej sviatku 27. júna, kedy našu farnosť navštívi vladyka Jonáš, prešovský arcibiskup a metropolita a po archiojerejskej sv. liturgii, ktorá bude o 18.00 hod., pôjde procesia s ikonou Matky ustavičnej pomoci cez mesto na námestie a späť do nášho chrámu. Deň predtým, v stredu 26. júna večer otvorí našu odpustovú slávnosť redemptorista o. Michal Zamkovský, CSsR, sv. omšou v kláštornom kostole, kde pôjdeme takisto v procesii s ikonou. V piatok 5. júla bude vyvrcholenie našej odpustovej slávnosti a poobede farský deň v kláštornej záhrade.

Zároveň pripomíname, že je ešte čas zobrať si putovnú ikonu MUP domov na jeden týždeň, táto akcia pravdepodobne skončí odpustom. Celý jún je ešte voľný a dispozícii. Zapisuje sa v sakrestii. 5. júla bude

Zdá sa, že je ozajstný záujem o farskú púť na Moravu. Naša púť bude Mariánska a Cyrilometodská. Ponúkame Vám navštíviť s nami tieto pútnické miesta: Turzovka, rodisko bl. Metoda Trčku – Frýdlant nad Ostravicí, Svätý Hostýn, Svätý Kopeček, prehliadka mesta Olomouc, Velehrad, Uherské Hradište/Výšina sv. Metodeje, Skalka pri Trenčíne, Hora Butkov – Skalné sanktuárium. Tri dni putovania, dvakrát nocľah s polpenziou, predpokladaná cena 130 eur, termín je posledný augustový víkend 29.-31. august 2024. Prosíme záujemcov, aby sa zapísali vzadu na zoznam, aby sme vedeli už objednať aj nocľah.

Kurz pre animátorov hnutia Erka, ktoré sa venuje formácii detí, bude od 14. do 16. júna Hermanovciach pri Sabinove, kto by mal záujem venovať sa v našej farnosti deťom ako animátor, nech sa prihlási, je to potrebné urobiť do 7. júna.

Máme už júnový Misionár v sakristii.

Článok napísal Metod Lukačik

Napísať komentár