Farské oznamy 16.6.2024

Liturgicky program je tento týždeň ako obvykle.

O 10 dní začíname sláviť 10 dňový jubilejný odpust Matky ustavičnej pomoci a sv. Cyrila a Metoda. Je pripravený bohatý program už od 26. júna, čiže predvečer sviatku Matky ustavičnej pomoci do 5. júla, sviatku sv. Cyrila a Metoda. 26. júna v stredu večer bude sv. omša v kláštornom kostole s redemptoristom, misionárom milosrdenstva o. Michalom Zamkovským. Pôjdeme tam v procesii od našej cerkvi s ikonou MUP. Štvrtok 27. júna na sviatok Matky ustavičnej pomoci večer k nám príde arcibiskup a metropolita Jonáš a po sv. liturgii bude procesia mestom s ikonou MUP. V piatok 28. júna po sv. liturgii budú Chvály, kde bude mať slovo náš viceprovinciál o. Miroslav Bujdoš. V sobotu (sv. Petra a Pavla) a nedeľu, počas dvoch sviatočných dní, po večernej sv. liturgii budú mať mariánsky modlitebný program rehoľné sestry baziliánky a služobnice. Od pondelka 1. júla bude trojdňová duchovná obnova s o. Jaroslavom Štelbaským a vyvrcholenie odpustu bude 4.-5. júla, kde vo štvrtok o 18.00 hod. bude slúžiť sv. liturgiu vladyka Milan Chautur a v piatok o 10.00 hod. vladyka Marián Andrej Pacák. V piatok popoludní od 15.00 hod. budeme mať aj farský deň pre deti, mládež, dospelých a starších, čiže pre celú farnosť. Je potrebné, aby sa ste čo najviac zapojili a pomohli pri realizácii tohto veľkého odpustu, začínajúc od kantorov, zboristov, kurátorov, mladých atď. Prijmite pozvanie k spolupráci a službe, keďže budú rozdelené rôzne zodpovedné úlohy.

Na budúcu sobotu o 9.00 hod. bude spoločné upratovanie chrámu a okolia.

Na budúcu nedeľu 23.6. večer o 19.15 hod. bude aj stretnutie kurátorov a cerkovníkov v kláštore ohľadom prípravy na odpust.

V auguste plánujeme detský tábor od 12. do 16. augusta bude v bývalej škole v Lomnom. Je to pre deti od 8 do 12. rokov. Cena bude asi 60 eur na osobu. Prihlášky sú už vzadu za lavicami.

Je potrebné potvrdiť svoju účasť na farskej púti na Moravu 29-30-31. augusta platbou celej sumy 130 eur, čo je za cestu a dvakrát nocľah s polpenziou. Uhradiť to treba u správcu farnosti. A zároveň zapísať sa do rozpisu na nocľah, keďže budú izby aj dvôjlôžkové i s trojlôžkové

Článok napísal Metod Lukačik

Napísať komentár