Farské oznamy 14.7.2024

Dnes je zbierka na svojpomocný fond pre farností.

Liturgický program tento týždeň ako obvykle. V stredu máme liturgickú spomienku na bl. biskupa P.P. Gojdiča OSBM a v sobotu sv. proroka Eliáša. Na nástenke sú plagáty gréckokatolíckych odpustov v Litmanovej a Ľutine. 27.- 28. júla je odpust Premenenia Pána na Bukovej hirke za účasti vladyku Jonáša, prešovského arcibiskupa a metropolitu.

1. Metoda Lukačika zastupuje vo farnosti i v kláštore o. Jozef Troja (kontakt 0908 146 737)

Na základe dohody našich vladykov, sa tohtoročná Púť do Sanktuária Božieho milosrdenstva v Krakove, ktorá sa mala konať v sobotu 21. septembra 2024, ruší. Neuskutoční sa z dôvodu konania Národného pochodu za život, na ktorý vás všetkých pozývame.

Slovensko čoskoro čaká výnimočná udalosť, na ktorú sa všetci tešíme, v modlitbách sa na ňu pripravujeme a všetkých Vás na ňu srdečne pozývame – blahorečenie Jána Havlíka, 31. augusta 2024 v Šaštíne. Ján Havlík, seminarista Misijnej spoločnosti svätého Vincenta de Paul mal veľkú túžbu stať sa kňazom a misionárom. Vo veku tridsaťsedem rokov však zomiera na následky mučenia komunistickým režimom. Jedenásť rokov bol väznený, ponižovaný a mučený. Všetko hrdinsky znášal a ostal verný, vytrvalý a nezlomný.

Pozývame vás na blahorečenie Jána Havlíka. 31. augusta 2024 do Šaštína. Boží služobník Ján Havlík, prihováraj sa za nás. Viac informácií na www.janhavlik.sk.

Ponúkame detský farský tábor pre deti od 8 do 12 rokov v Lomnom v termíne 12.-16. augusta. Vzadu za lavicami sú prihlášky.