Farské oznamy 14.1.2024

Dnes je zbierka na cirkevné školy.

Liturgicky program na tento týždeň ako zvyčajne.

V piatok večer o 18.00 hod začína kurz pre manželov v suteréne chrámu. Ešte je možnosť sa prihlásiť správcovi farnosti. Viac info na nástenke.

V tomto roku budeme sláviť v našej farnosti 100 rokov od vystavenia ikony Matky ustavičnej pomoci k verejnej úcte v Stropkove. V rámci tohto jubilea Vám ponúkame možnosť mať jeden týždeň doma ikonu Matky ustavičnej pomoci. Prijmite ju s otvoreným srdcom a uvidíte veľké Božie skutky vo vašej rodine. Pripravíme Vám aj modlitby a katechézy, ktoré sa môžete počas tohto týždňa aj ako rodina spoločne pomodliť pred ikonou. Počas tohto týždňa môže prísť na pastoračnú návštevu aj kňaz, ak si to budete priať. Môžete sa už začať zapisovať v sakristií a vybrať si aj konkrétny týždeň, kedy by ste ju chceli mať doma. Pripravte jej tam vhodné miesto. Ikona sa prináša do chrámu v nedeľu pred sv. liturgiou o 11.00 hod. a ďalšia rodina si ju preberie po sv. liturgii. Tri ikony začnú putovať po rodinách v našej farnosti od sviatku Stretnutia Pána, čiže od 2. februára 2024. Bude to čas intenzívnej blízkosti nebeskej matky medzi nami.

Môžete nás i našu prácu podporiť svojimi 2% z daní. Tlačivá sú vzadu v chráme. Ďakujeme.

 

Článok napísal Metod Lukačik

Napísať komentár