Farské oznamy 10.12.2023

Dnes o 15.00 hod. je stretnutie pre rozvedených ako aj pre všetkých žijúcich v irregulárnych manželských situáciách.

Liturgický program tento týždeň ako obvykle, po utorkovej sv. liturgii, ktorá je venovaná rodinám bude jedna časť Akatistu požehnania rodín, v stredu je Novéna k MUP 17.30 hod a po nej sv. liturgia, vo štvrtok sa po sv. liturgii pomodlíme Moleben pred Narodením Ježiša Krista a to tak isto ráno ako aj večer, v piatok po sv. liturgii je krátka Eucharistická pobožnosť.

V pondelok 11.12. o 19.00 hod. je stretnutie rodičov a detí pripravujúcich sa na prvú sv. spoveď.

Spoločné predvianočné spovedanie bude v nedeľu 17.12. o 16.00 hod. Prosíme, aby ste využili túto možnosť, kedy bude viac kňazov spovedať. Nenechávajte si sv. spoveď na poslednú chvíľu, lebo spovedať v cerkvi budeme len do štvrtka 21.12., potom už len individuálne v kláštore študentov, či pracujúcich v zahraničí.

Spoločné upratovanie pred sviatkami bude v sobotu 23. decembra ráno o 8.00 hod.

Vzadu je knižný kalendár v Brázde Metodovej, stolový kalendár Misionára a nástenný kalendár 2024 DFC o. Jána Mastiliaka. Máme aj decembrový Misionár.

Spolu s farnosťou bl. V. Hopka organizujeme v januári Kurz Rút pre manželov, vedie ho o. Jozef Maretta, bude u nás v suteréne pod chrámom, termín je 19.-21.januára 2024, cena 25 eur. Trvá len dva dni, ale môže veľa zmeniť vo vašom manželskom živote. Je to pozvanie posilniť, obnoviť, či zachrániť svoje manželstvo. K účasti je nutné, že musia prísť obaja manželia.

Článok napísal Metod Lukačik

Napísať komentár